Pamäťové peny

Inovácia nikdy nespí

Magniflex spojením vysoko kvalitných materiálov a nepretržitého výskumu prináša na trh unikátny matrac uspokojujúci rôzne druhy požiadaviek a typy komfortu.

Memoform

Pena Memoform je anatomická a v porovnaní s ostatnými materiálmi, ktoré pri výrobe matracov používame, patrí medzi najviac prispôsobivé. Bola vyvinutá tak, aby dobre reagovala na každý typ telesnej stavby a hmotnosti ležiacej osoby. Vďaka tejto vlastnosti dokáže pamäťová pena Memoform vytvárať príjemný pocit ľahkosti počas spánku a pomáha tak chrbtici dokonale relaxovať.

 

Ako sa vyrába

Štruktúra peny Memoform sa skladá z otvorených buniek, ktoré zaisťujú dokonalú priedušnosť matraca. Navyše, vďaka unikátnej mikro-celulárnej stavbe, má Memoform schopnosť prispôsobiť sa tlaku vyvíjanému jednotlivými časťami tela, čím ich dokonale podoprie. 

Ako funguje

Memoform vyrovnáva vplyvy tlaku a zemskej príťažlivosti pôsobiacej na telo aj na matrac, čím medzi nimi vytvára stav beztiaže. Zároveň zaručuje stály komfort, ktorý nie je ovplyvňovaný zmenami teploty, čo prispieva k menej častému otáčaniu počas spánku a kvalitnému odpočinku bez ohľadu na ročné obdobie. 

Prispôsobuje sa telu a zároveň ho rešpektuje

Vďaka mimoriadnej schopnosti prispôsobiť sa každej telesnej stavbe a zaisťovať, že na telo nepôsobí žiadny tlak, prispieva počas odpočinku k ideálnemu prúdeniu krvi v krvnom obehu. Memoform taktiež eliminuje akékoľvek nepríjemné bolesti počas noci a pri rannom prebudení, čím poskytuje luxusný pocit pohodlia a kvalitného odpočinku.

Pena Memoform a pamäťová pena nie je jedno a to isté.

Patentovaná pamäťová pena Memoform
 • Reaguje na váhu tela, nie na telesnú teplotu, čím napomáha udržiavať telo v stálom komforte nielen počas noci, ale aj rôznych ročných obdobiach. 
 • Jej otvorená bunková štruktúra robí matrac vysoko priedušným a udržuje ho suchým a sviežim. 
 • Z matraca nevychádza žiadny toxický ani chemický zápach.
 • Samotný proces “penenia“ prebieha vo vode, aby bol čo najviac v súlade s prírodou.
Štandardná pamäťová pena 
 • Reaguje na telesnú teplotu, a preto je tuhšia počas studených ročných obdobiach a mäkšia, keď sa oteplí.
 • Jej uzavretá bunková štruktúra uzamyká teplo vo vnútri matraca, čo spôsobuje nadmerné potenie a nepríjemný pocit tepla počas spánku.
 • Má nepríjemný chemický zápach, ktorý sa veľmi ťažko eliminuje. 
 • Proces „penenia“ prebieha v chemickom prostredí, ktoré môže byť škodlivé voči prírode aj ľudskému zdraviu.
Maximálny pocit komfortu od hlavy k päte
 1. Poskytuje správnu anatomickú podporu pre hlavu a celú krčnú chrbticu. 
 2. Udržuje chrbticu v rovine a tým napomáha k hĺbkovej regenerácii chrbtového svalstva.
 3. Prispôsobí sa akejkoľvek polohe počas spánku: na chrbte, na boku, na bruchu.
 4. Zlepšuje prúdenie krvi v krvnom obehu a poskytuje okamžitú úľavu nohám.
 5. Podopiera kolená a tým predchádza akýmkoľvek neprirodzeným rotáciám kolenného kĺbu.

 

MEMOFORM HD

Patentovaná pamäťová pena Memoform HD je inovatívny materiál s vysokou hustotou viskoelastickej peny, takže je extrémne pevný a odolný, pri zachovaní schopnosti prispôsobiť sa tvaru tela. Táto pena bola vyvinutá s cieľom nahradiť zdravotne nevhodné kovové pružiny v matraci. V kombinácii s prírodnými materiálmi poskytuje telu jedinečný komfort. Jej húževnatosť a extrémne dlhá životnosť z nej robí vrcholný materiál určený pre sofistikované a technologicky vyspelé výrobky.