Viete, že

ZAUJÍMAVOSTI ZO SVETA MATRACOV

Správny matrac má byť o 20 cm dlhší ako je dĺžka človeka, ktorý na ňom spí. Ideálna šírka pre dospelého človeka je 90 cm a viac.

Pri nákupe matraca v cene 730 € a dobe používania 8 rokov platíte každú za 8 hodín kvalitného spánku necelých 0,25 €?

Počas spánku môže matrac pomôcť s podpornou liečbou reumatizmu, artrózy a ďalších kĺbových ochoreniam, pokiaľ si vyberiete matrac s viac ako 4 cm našej patentovanej pamäťovej peny, obohatenej o čistý extrakt z aloe vera.

Spanie bez vankúša nie je zdravé. 1/10 tela, teda krk a hlava regenerujú počas spánku na vankúši, ramená a zvyšok tela regenerujú na matraci. Bolesť hlavy a krčnej chrbtice pomôže vyriešiť vhodný vankúš z pamäťovej peny.

Magniflex používa pri výrobe matracov vlastné patentované pamäťové a studené peny. To mu umožňuje ponúkať pri svojich matracoch predĺženú záruku až 12 rokov na nepreležanie jadra matraca. Súčasne však podporujeme odporúčanie lekárov meniť matrac z hygienických dôvodov každých 8 rokov.

Cena matraca 180x200 cm a dvoch matracov 90x200 cm je úplne rovnaká. Ak chcete matrac polohovať, potrebujete 2 samostatné matrace. V opačnom prípade si vychutnajte komfort spoločného letiska.

Správny matrac pre deti má zásadne odlišnú funkciu ako matrac pre dospelých. Pre malé deti do 2 rokov sme vyvinuli matrac Baby Bamboo, pre deti od 12 do 17 rokov máme špeciálny matrac s maximálne 2 cm pamäťovej peny, ktorá ideálne podporuje zdravý vývin detského tela.

Pri alergií na prach musí mať poťah matraca antistatickú úpravu. Túto úpravu majú matrace s všitým strieborným vláknom v poťahu. Striebro sa používa v zdravotníctve pre svoje antibakteriálne a antistatické funkcie.

Vaše telo bude každý deň 8 hodín v priamom kontakte s matracom po dobu ďalších 8 rokov a je kľúčové, aby jadro matraca a poťah neobsahovali žiadne zdraviu škodlivé látky. Magniflex vyrába všetky svoje produkty v Taliansku a testy zdravotnej nezávadnosti prebiehajú v nemeckých laboratóriách. Dôvodom je fakt, že Nemecko sa pýši v Európe najvyšším stupňom ochrany spotrebiteľa a ako svetový líder v obore zdravého spánku neakceptujeme žiadne kompromisy.

Chrbtica musí byť počas celého spánku vo svojej prirodzenej polohe. Len tak dokáže regenerovať, jednotlivé stavce sa po celom svojom obvode uvoľnia a vytvoria priestor pre spánkovú regeneráciu medzistavcových platničiek a absorpciu tekutiny do nich. 4 a viac cm patentovanej pamäťovej peny na matraci Vás ideálne anatomicky podoprie a pomôže odstrániť bolesti bedrovej chrbtice.

Lekári odporúčajú z hygienických dôvodov meniť matrac raz za 8 rokov? Všetky naše matrace prechádzajú tými najnáročnejšími nezávislými testami, sú vyrobené výhradne v Taliansku a všetky sú vhodné pre alergikov.

Spanie na bruchu lekári neodporúčajú. V tejto polohe zle regeneruje tak krčná, ako aj bedrová chrbtica. Spanie na chrbte a boku je zdravé. Pokiaľ aj tak trváte na bruchu, tak iba v stabilizovanej polohe.

Matrace Magniflex s viac ako 4 cm našej patentovanej pamäťovej peny sú certifikované v EU ako zdravotné produkty 1 kategórie a predávajú sa s nižšou sadzbou DPH a zdravotné poisťovne ich často dotujú.

Ideálna teplota ľudského tela počas spánku by mala byť konštantná a pohybovať sa v rozmedzí 36 – 36,5 stupňov Celzia. Matrace Magniflex sú veľmi vzdušné a navyše sú opatrené špičkovými poťahmi z patentovaných látok, ktoré Vám pomôžu ideálnu teplotu docieliť a udržať.

Všetky matrace Magniflex sú vyrobené z hypoalergénnych materiálov a majú antiroztočovú úpravu? Všetky sú teda vhodné aj pre alergikov a svojim zložením pôsobia hojivo na alergie. Suroviny, použité pre výrobu matraca majú najvyšší certifikát na absenciu zdraviu škodlivých látok.