Ako poznáte zdravotný matrac?

Ako poznáte zdravotný matrac?

Označenie zdravotný matrac je veľmi časté, avšak môže byť zavádzajúci. Nie každý takto označený produkt je skutočne zdraviu prospešný. Je potrebné si na to dať pozor a zaujímať sa o certifikáty. A pyšní sa najvyššou zdravotnou certifikáciou v rámci Európskej únie - MEDICAL DEVICE CLASS 1

KVALITNÝ SPÁNOK PREDLUŽUJE ŽIVOT!

V priebehu spánku telo regeneruje, dochádza k podpore srdcových a cievnych funkcií, imunitného systému, obnove mozgových funkcií. Mnoho vedeckých prieskumov preukázalo, že kvalitná spánková regenerácia významne predlžuje život. Pre tú je nutné mať vhodné podmienky, predovšetkým dobrý zdravotný matrac a správny vankúš.

AKO POZNÁTE ZDRAVOTNÝ MATRAC?

Označenie zdravotný matrac môže používať len matrac, ktorý je zdraviu prospešný. Teda ten, ktorý má vhodné anatomické účinky, uvoľní telo behom spánku, umožní mu lepšie regenerovať, pôsobí proti preležaninám a zásadne znižuje počet otočení spiaceho počas spánku. Pre jednoduchšiu orientáciu sa zameriavajte na označenie Zdravotný produkt 1. kategórie. V Slovenskej republike podmienky pre získanie označenia Medical device class 1 získalo len niekoľko matracov, ktoré majú min. 4 cm pamäťovej peny a spĺňajú ďalšie podmienky nutné k získaniu tohto certifikátu.

VANKÚŠ JE ROVNAKO DÔLEŽITÝ AKO MATRAC

Tajomstvo dokonalej regenerácie tela spočíva v správnej podpore celej dĺžky chrbtice. O telo sa postará kvalitný matrac, ale krk a hlavu optimálne podopiera vhodný vankúš.

Publikováno: 1. 10. 2020