Prírodné suroviny

Teraz sa nachádzate: Úvod | Prečo Magniflex | Materiály | Prírodné suroviny

KONSKÉ VLASY

Konské vlasy sa vďaka svojej neuveriteľnej odolnosti a pružnosti používajú ako výplne postelí a matracov už od staroveku. Vlákno nestráca prirodzenú pružnosť a rýchlo získava svoj pôvodný tvar zaisťujúci najvyšší komfort. Vlasy vďaka svojim hygroskopickým vlastnostiam absorbujú vlhkosť a zaisťujú, že telo zostává v chladivom a suchom prostredí.

KAŠMÍR

Kašmír je veľmi mäkké živočíšne vlákno, ktoré odoláva nečistotám, a predovšetkým prachu. Vďaka svojej hrejivej schopnosti pôsobí ako vynikajúci tepelný izolant, ktorý zaisťuje konštantné teplo aj v zimných mesiacoch.

vlna

Vlna je najstaršie živočíšne vlákno. Má výborné tepelno-regulačné vlastnosti, vynikajúcu priedušnosť a schopnosť dokonale absorbovať prebytočnú vlhkosť. Vďaka tomu zanecháva pokožku v suchu a udržuje konštantnú 
telesnú teplotu počas odpočinku.

MERINO VLNA

Merino vlna je strihaná z najlepších plemien oviec a radí sa medzi najkvalitnejšie živočíšne vlákna. Extrémne jemná a mäkká na dotyk, má tepelné regulačné vlastnosti a vynikajúcu priedušnosť, ktorá necháva pokožku voľne dýchať.

ŤAVIA VLNA

Ťavia vlna je ideálna pre zimné mesiace, pretože svojou štruktúrou výborne udržuje teplo. Jej hygroskopická vlastnosť absorbovať a odpariť vlhkosť, ktorú telo počas spánku vydáva, udržuje spánkovú mikroklímu neustále suchú a priedušnú.

ĽAN

Ľan je najvhodnejšie vlákno na vyplnenie letnej strany matraca, pretože ponúka pocit sviežosti pri kontakte s pokožkou. Tento prírodný materiál je obľúbený pre svoju výnimočnú molekulárnu štruktúru, ktorá dokáže vlhkosť absorbovať a následne odpariť.

HODVÁB

Hodváb patrí k najlepším a najpevnejším prírodným vláknam. Vyznačuje sa veľkou mechanickou  pevnosťou a pružnosťou. Je mäkký a na dotyk príjemný, a má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. V zime zahrieva a v lete príjemne chladí.

SUPER MÄKKÉ VLÁKNO

Výplň vyrobená zo super mäkkého vlákna je neuveriteľne mäkká a priedušná. Poskytuje jemnú a pohodlnú podporu celému telu. Jej špeciálne zloženie poskytuje pocit nesmiernej pohody a zlepšuje vnímanie pohodlia počas spánku.

Pre vyhodnocovanie návštevnosti webových stránok a optimalizáciu marketingových aktivít využívame cookies. Používaním našich webových stránok s použitím cookies súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM