60 rokov Magniflex

2022: 60 ROKOV SPOLOČNÉHO SNÍVANIA

Filozofia Magniflex je od roku 1962 založená na dôležitosti spánku, ekológii, zdravotnej nezávadnosti a láske k životu. Kvalita produktov je výsledkom neustáleho výskumu a vývoja.  

2021: LÁSKA K PRÍRODE

Ochrana prírodných zdrojov je neoddeliteľnou súčasťou všetkých našich výrobných procesov už od založenia spoločnosti v roku 1962. Náš záväzok k udržateľnému svetu demonštrujeme prijatím Cieľov udržateľného rozvoja OSN.

2020: MAGNIPROTECT

V spolupráci s významnými odborníkmi sme vyvinuli kolekciu MagniProtect, ktorá vďaka unikátnej technológii účinne bojuje proti vírusom a baktériám. 

2019: MAGNIFLEX V POĽSKU

Dnes ľudia v takmer 100 krajinách sveta spia na matracoch Magniflex, ale tým naše poslanie nekončí. Sme veľmi radi, že už aj v Poľsku si môžu naši zákazníci zaobstarať  matrace Magniflex.

2018: POSTEĽ BUDÚCNOSTI

Na pražskom veľtrhu For Interior sme predstavili technologickú novinku v oblasti zdravého spánku - biometrickú posteľ MagniSmartech.

2017: CERTIFIKÁCIA ACA

Americká asociácia chiropraktikov potvrdzuje mimoriadne vlastnosti matracov MagniStretch, celosvetového patentu spoločnosti Magniflex, ktoré pomáhajú uvoľniť a regenerovať chrbticu.

2015: SVETOVÝ PATENT MAGNISTRETCH

Po šiestich rokoch výskumu a vývoja v spolupráci s lekármi z Univerzity v Zaragoze predstavujeme matrace MagniStretch. Tento celosvetový patent umožňuje regeneráciu jednotlivých medzistavcových platničiek a chrbtového  svalstva, uvoľňuje zaseknuté nervy, spomaľuje proces zosadania chrbtice a zlepšuje krvný obeh.

2012: MAGNIFLEX NA SLOVENSKU

Vstupujeme na slovenský trh a otvárame prvý showroom v Bratislave. Magniflex je už v 80 krajinách sveta.

2010: RODINA MAGNI

Zakladateľ spoločnosti Magniflex, pan Giuliano Magni a jeho traja synovia Marco, Alessandro a Fabrizzio (zľava) na rodinnej fotografii z roku 2010.

2009: VSTUP NA ČESKÝ TRH

Úspešný bankár František Hlaváč opúšťa bankový svet a zakladá vlastnú firmu, ktorá sa stáva výhradným distribútorom talianskych matracov Magniflex. Vstup na český trh je zlomovým okamihom nielen v jeho živote.

2002: 10 000 MATRACOV DENNE

Po požiari v starej továrni bola vybudovaná továreň nová o veľkosti 32 300 m2. Výroba je schopná produkovať 10 000 matracov denne. 

1986: REVOLUCE V BALENÍ

V tomto roku rodina Magni vynašla a podala celosvetový patent na vákuové balenie matracov, transformujúce veľký produkt, ktorý do tej doby bolo náročné prepravovať, do malej veľkosti. Pri príležitosti vákuového balenia bola natočená prvá reklama.

1983: VÍŤAZSTVO NA GIRO D´ITALIA

Už od svojho vzniku v roku 1962 sponzoroval Magniflex cyklistický tím, ktorý v závode Giro d´Italia v roku 1983 vyhral. Zakladateľ spoločnosti Magniflex, pán Giuliano Magni, miloval šport a uvedomoval si dôležitosť zdravého spánku u športovcov. 

1973: CYLISTICKÝ TÍM MAGNIFLEX

Cyklistický tím Magniflex v roku 1973. Najväčším úspechom bolo víťazstvo Pierina Gavazziho v roku 1980 v závode Miláno–San Remo.

1965: PRVÝ MARKETING

Dôkazom, že Magniflex vždy dbal na marketing, je prvý vizuál spoločnosti inzerujúci matrac pre kvalitný odpočinok.

1962: ZAČIATOK SNA...

Príbeh spoločnosti Magniflex začal v roku 1962 v malej dielne v Prate, kde sa vyrábali prvé matrace, s vášňou 
a dôrazom na detail. S hodnotami, ktoré spoločnosť udržiava dodnes.
 
 
 
.