Čistenie poťahov Magniflex

Poťahy Magniflex majú okrem prepracovaného designu predovšetkým jedinečný funkčný význam. Napriek tomu, že väčšina z nich je snímateľná a čistiteľná, odporúčame našim zákazníkom používať matracový chránič, ktorý matrac ochráni pred znečistením a nepotlačí jedinečné vlastnosti poťahu. V prípade, že zákazník matracový chránič nepoužíva, je potreba pri čistení poťahov Magniflex dodržiavať správny postup.

Správný postup pri čistení snímateľných poťahov Magniflex

Na webovej stránke Magniflex je uvedené, že väčšina poťahov je prateľná na 30°C a taliansky výrobca nám garantuje prateľnosť, pokiaľ teplota vody neprekročí túto hodnotu a budú dodržiavané pravidlá normy ISO. V nášivkách niektorých matracov ale informácia o praní chýba alebo je uvedené napr. DELICATE DRY CLEANING (šetrné chemické čistenie).

Dôvodom je to, že v rade krajín (Magniflex exportuje do 100 krajín sveta) sa pri praní nedodržiavajú ISO normy na pranie na 30°C. Prípadné reklamácie vzniknuté nedodržaním týchto dôležitých pravidiel nemôžu byť uznávané a ich zamietnutie je vždy nepríjemné. SR je ale v EÚ a všetky kvalitné práčky majú homológiu na pranie v súlade s ISO normami, takže klienti nemusia mať obavu.

Čistenie poťahov Magniflex svojpomocne

Pred praním skontrolujte, či na matraci nemáte papierovú nálepku s QR kódom, tzv. rodným listom matraca, ktorý je nevyhnutnou súčasťou dokumentácie k záruke matraca. Táto nálepka je na vonkajšej stene poťahu na strane matraca pri šve a mala by byť odlepená a prilepená na záručný list pri rozbalení matraca (pokiaľ sa Vám nepodarí nálepku odlepiť v celku, k záručnému listu postačí priložiť jej fotografiu).

Skontrolujte poťah matraca a odstráňte prípadné ďalšie ručne snímateľné predmety a nečistoty (nálepky, háčiky apod.), aby poťah pri praní neznečistili alebo nepoškodili.

Všetky snímateľné poťahy z kolekcie matracov Armonia, Dolce Vita, MagniCool, MagniStretch, Baby Line a Classico sú prateľné na 30°C.

Niektoré poťahy je možné odopnúť pomocou zipsu v polovici matraca a prať tak každú polovicu poťahu oddelene. Polovica poťahu štandardného rozmeru 90x200cm sa vojde do bubnu 7kg práčky, záleží na type poťahu a možnosti jeho rozopnutia. Nikdy poťah do bubnu práčky netlačte, mohlo by dôjsť k poškodeniu poťahu trením poťahu o zatváracie sklenené viečko. Pri praní poťahu dodržiavajte návod výrobcu práčky a vždy overte, či práčka vlastní ISO certifikát na pranie na 30 stupňov Celsia alebo nižšie. Pre väčšie poťahy matracov odporúčame využiť služieb profesionálnej čistiarne. Poťahy, ktoré majú v sebe prešitú vrstvu pamäťovej peny, sa nesmie mechanicky žmýkať a odstreďovať. Kvapky vody v pamäťovej pene by odstreďovaním penu potrhali a narušila by sa tak štruktúra pamäťovej peny. Pokiaľ si nie ste istí existenciou pamäťovej peny vo svojom poťahu, vyhľadajte svoj typ matraca vo Vašom záručnom liste, prípadne v našom katalógu, alebo nás kontaktujte.

Poťah sa nesmie sušiť v sušičke. Ideálne je nechať poťah samovoľne vyschnúť (v štandardnom rozmere poťahu 90x200 samovoľné vyschnutie v suchom vetranom prostredí môže trvať 1-2 dni). Jadrá matraca Magniflex sú zabalené v špeciálnom látkovom obale, po dobu sušenia poťahu tak nebudete spať priamo na penovom jadre matraca.

Pri praní poťahu sa nesmie používať aviváž. Aviváž je chemikália, ktorá zapuzdruje prírodné vlákna a potláča ich jedinečné vlastnosti.

Poťahy z prírodných vlákien (bavlna, ľan, bambusové vlákno) sa po praní môžu mierne zraziť. Po vypraní je potrebné poťah jemne vytiahnuť a postupne šponovať tak, aby sa vrátil do pôvodnej veľkosti (tento postup je ostatne známy pre pranie všetkých prírodných materiálov).

Čistenie poťahu Magniflex v čistiarni

Pred praním skontrolujte, či na matraci nemáte papierovú nálepku s QR kódom, tzv. rodným listom matraca, ktorý je nevyhnutnou súčasťou dokumentácie k záruke matraca. Táto nálepka je na vonkajšej stene poťahu na strane matraca pri šve a mala by byť odlepená a prilepená na záručný list pri rozbalení matraca (pokiaľ sa Vám nepodarí nálepku odlepiť v celku, k záručnému listu postačí priložiť jej fotografiu).

Skontrolujte poťah matraca a odstráňte prípadné ďalšie ručne snímateľné predmety a nečistoty (nálepky, háčiky a pod.), aby poťah pri praní neznečistili alebo nepoškodili.

Odovzdajte tento návod vašej čistiarni, aby mala úplné inštrukcie. Čistiareň pracie symboly skontroluje a klienta upozorní na odporúčanie čistiť len chemicky. Klient môže v čistiarni podpísať prehlásenie, že s praním na teplote 30°C súhlasí a že má potvrdenie výrobcu, že toto pranie bolo otestované a je výrobcom odsúhlasené za podmienky, že čistiareň dodržiava ISO normy pre pranie na 30 stupňov Celzia.