Poťahové látky

Teraz sa nachádzate: Úvod | Prečo Magniflex | Materiály | Poťahové látky

thermic®

Špeciálna textília hebká a chladivá na dotyk poskytuje okamžitú úľavu pre telo počas teplých letných dní. Príjemný pocit sviežosti pri kontakte s pokožkou zlepšuje kvalitu odpočinku. Táto textília môže byť prirovnávaná k akémusi „tepelnému akumulátoru“, ktorý je dobíjaný nahromadeným ľudským teplom a uvoľňuje ho, akonáhle telesná teplota klesne. Vďaka tomu počas spánku nedochádza k výkyvom teploty. 

OUTLAST®

Outlast® je špeciálna patentovaná termoregulačná textília pôvodne vyvinutá NASA pre vesmírne skafandre. Vo svojej mikrobunkovej štruktúre obsahuje nespočetné množstvo guličiek vyrobených zo špeciálneho vosku. Ak teplota tela prekračuje 36 stupňov, prebytočné teplo je látkou Outlast® absorbované. Ak do rána teplota tela začne klesať, látka akumulované teplo uvoľňuje a zahrieva ľudské telo.

COOLMAX®

Coolmax® je vysoko výkonný materiál z inovatívneho vlákna, ktoré termoreguluje a súčasne stabilizuje vlhkosť tela. Vďaka svojim špeciálnym vlastnostiam Coolmax® kontroluje a reguluje teplotu tela, rýchlo absorbuje pot, ktorý odvádza od tela a odparuje ho. Tým udržuje telo v suchu a pohode.

DREVITÉ VLÁKNO

Táto čistá celulózová priadza je vyrobená zo starostlivo vybranej zmesi dreva. Od ostatných celulóz sa líši svojou mäkkosťou a schopnosťou termoregulácie, odolnosťou voči zápachu a priedušnosťou.

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

Bambusové vlákno je pokryté mikroštrbinami, ktoré umožňujú dokonalé prúdenie vzduchu a  skvelé absorbovanie vlhkosti, čo zaisťuje, že telo je počas spánku svieže a suché. Bambusové vlákno je veľmi odolné proti namáhaniu a má dlhú životnosť.

VISKÓZA

Viskóza je prírodná jemná tkanina z čistenej celulózy, hebká a príjemná na dotyk. Rýchlo absorbuje a odparuje vlhkosť, čím pomáha udržiavať matrac hygienickým a priedušným.

SATÉNOVÁ VISKÓZA

Saténová viskóza vzniká jedinečnou úpravou a tkaním viskózového vlákna. Pôsobí luxusne, je hebká a má mimoriadnu schopnosť odvádzať vlhkosť. Je veľmi príjemná na kontakt s pokožkou.

BAVLNA

Bavlna a bio bavlna sú mäkké, ale odolné rastlinné vlákna. Najväčšou prednosťou bavlny je jej priedušnosť, ktorá pri kontakte s pokožkou dodáva pocit sviežosti. Bavlna zároveň dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti, a pomáha tak udržiavať pokožku v suchu. Bio bavlna je pestovaná tradičným poľnohospodárskym spôsobom na certifikovaných farmách, ktoré nepoužívajú chemické hnojivá. Je vhodná pre osoby s citlivou pokožkou, ktorá môže reagovať alergicky na bežnú bavlnu.

VISKÓZA SO STRIEBORNÝM VLÁKNOM 

Prírodná jemná tkanina z čistenej celulózy so schopnosťou skvele odvádzať vlhkosť robí matrac dokonale priedušným. Zložka strieborného vlákna zaisťuje matracu antibakteriálne vlastnosti.

MEDICARE LÁTKA

Medicare látka je špeciálna patentovaná hygienická tkanina, vysoko odolná voči baktériám a plesniam.

Pre vyhodnocovanie návštevnosti webových stránok a optimalizáciu marketingových aktivít využívame cookies. Používaním našich webových stránok s použitím cookies súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM