Poťahové látky

THERMIC®

Špeciálna textília hebká a chladivá na dotyk poskytuje okamžitú úľavu pre telo počas teplých letných dní. Príjemný pocit sviežosti pri kontakte s pokožkou zlepšuje kvalitu odpočinku. Táto textília môže byť prirovnávaná k akémusi „tepelnému akumulátoru“, ktorý je dobíjaný nahromadeným ľudským teplom a uvoľňuje ho, akonáhle telesná teplota klesne. Vďaka tomu počas spánku nedochádza k výkyvom teploty. 

OUTLAST®

Outlast® je špeciálna patentovaná termoregulačná textília pôvodne vyvinutá NASA pre vesmírne skafandre. Vo svojej mikrobunkovej štruktúre obsahuje nespočetné množstvo guličiek vyrobených zo špeciálneho vosku. Ak teplota tela prekračuje 36 stupňov, prebytočné teplo je látkou Outlast® absorbované. Ak do rána teplota tela začne klesať, látka akumulované teplo uvoľňuje a zahrieva ľudské telo.

MAGNICOOL

Inovatívny vysoko priedušný materiál dynamicky reguluje teplotu, čím zaisťuje vždy sviežu mikroklímu medzi telom a matracom počas spánku. Odvádza vlhkosť a zamedzuje nadmernému poteniu počas noci.

SEAQUAL®

Unikátna jemná textília, ktorá je výsledkom dlhoročného vývoja, predstavuje úplne novú technológiu a na jej výrobu sú využité ako vstupné suroviny okrem iného aj plasty odstránené zo svetových morí a oceánov. Tento ekologický materiál je veľmi príjemný na dotyk a jeho prednosťami sú vysoká priedušnosť a schopnosť odvádzať vlhkosť.

DREVITÉ VLÁKNO

Táto čistá celulózová priadza je vyrobená zo starostlivo vybranej zmesi dreva. Od ostatných celulóz sa líši svojou mäkkosťou a schopnosťou termoregulácie, odolnosťou voči zápachu a priedušnosťou.

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

Bambusové vlákno je pokryté mikroštrbinami, ktoré umožňujú dokonalé prúdenie vzduchu a  skvelé absorbovanie vlhkosti, čo zaisťuje, že telo je počas spánku svieže a suché. Bambusové vlákno je veľmi odolné proti namáhaniu a má dlhú životnosť.

VISKÓZA

Viskóza je prírodná jemná tkanina z čistenej celulózy, hebká a príjemná na dotyk. Rýchlo absorbuje a odparuje vlhkosť, čím pomáha udržiavať matrac hygienickým a priedušným.

POLYESTER

Polyester je syntetický materiál vyrobený z veľmi jemných a pevných vlákien. Výhodou tohto materiálu je jeho vysoká odolnosť, tvarová stálosť a pružnosť. Vyznačuje sa veľmi dobrou schopnosťou odvádzať vlhkosť. Kvalitne spracovaná polyesterová tkanina je veľmi mäkká a príjemná na dotyk. Polyesterové vlákno sa často používa v kombinácii s prírodnými materiálmi, vďaka čomu je výsledná tkanina menej krčivá a zvyšuje sa jej odolnosť.

ELASTAN

Elastan je syntetické vlákno, kterého charakteristickým znakom je vysoká pružnosť. Vlákna sú schopné sa bez porušenia natiahnuť na 3-7 násobok svojej pôvodnej dĺžky. Po uvoľnení sa bez porušenia vracia späť na svoju pôvodnú dĺžku. Elastanové vlákna sú veľmi jemné. Používajú sa v kombinácii s ďalšími vláknami. Výsledná tkanina má tak schopnost dlhodobo si udržať svoj tvar, má výrazne znížený sklon ku krčivosti a súčasne sa pridaním malého množstva elastanu nezmenia vlastnosti základného materiálu.

SATÉNOVÁ VISKÓZA

Saténová viskóza vzniká jedinečnou úpravou a tkaním viskózového vlákna. Pôsobí luxusne, je hebká a má mimoriadnu schopnosť odvádzať vlhkosť. Je veľmi príjemná na kontakt s pokožkou.

BAVLNA

Bavlna a bio bavlna sú mäkké, ale odolné rastlinné vlákna. Najväčšou prednosťou bavlny je jej priedušnosť, ktorá pri kontakte s pokožkou dodáva pocit sviežosti. Bavlna zároveň dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti, a pomáha tak udržiavať pokožku v suchu. Bio bavlna je pestovaná tradičným poľnohospodárskym spôsobom na certifikovaných farmách, ktoré nepoužívajú chemické hnojivá. Je vhodná pre osoby s citlivou pokožkou, ktorá môže reagovať alergicky na bežnú bavlnu.

VISKÓZA SO STRIEBORNÝM VLÁKNOM 

Prírodná jemná tkanina z čistenej celulózy so schopnosťou skvele odvádzať vlhkosť robí matrac dokonale priedušným. Zložka strieborného vlákna zaisťuje matracu antibakteriálne vlastnosti.