Nová kolekcia MagniProtect účinne bojuje proti vírusom a baktériám

Nová kolekcia MagniProtect účinne bojuje proti vírusom a baktériám

V reakcii na globálnu pandémiu COVID-19 sme zrealizovali v spolupráci s významnými odborníkmi vedecký a technologický výskum s cieľom vytvoriť novú antivírusovú a antibakteriálnu kolekciu. Vďaka revolučnej technológii ViroStop nová kolekcia MagniProtect účinne bojuje proti vírusom a baktériám.

Prítomnosť štyroch faktorov v ľudskom pote - tepla, vlhkosti, tukov a bielkovín - napomáha množeniu vírusov a baktérií v prestieradlách a poťahoch matracov. Vďaka unikátnej kombinácii vezikulárnej technológie a už overeného aktívneho striebra vzniká prostredie, v ktorom vírusy a baktérie nemajú potrebné živné podmienky. Tým dochádza k minimalizácii ich výskytu a negatívnemu vplyvu patogénov na človeka.

 

Ako funguje MagniProtect?

Striebro má silný antivírový a antibakteriálny účinok a počas pár minút dokáže zničiť 99,9% vírusov a baktérií. Priťahuje vírusy a baktérie, ktoré majú opačný elektrický náboj, a trvalo sa na nich viaže. Vezikulárna technológia (tj. tukové sférické vačky) narušia membránu vírusov alebo baktérií a striebro je počas 2-5 minút zničí. Táto textilná technológia sa v laboratóriách osvedčila ako účinná aj proti SARS-CoV-2, čo je obalený vírus spôsobujúci COVID-19. Nezávislé testy vykonané v USA teda jednoznačne preukázali účinok technológie ViroStop aj proti ľudskému koronavírusu. 

Produkty z radu MagniProtect sú vhodné pre všetkých, ktorí majú strach z baktérií a vírusov, ktoré sa v matracoch a vankúšoch bežne vyskytujú. Ďalej sú vhodné pre osoby, ktoré majú zníženú imunitu a majú obavu z vírusového alebo bakteriálneho ochorenia. Vírusy a baktérie môžu zásadným spôsobom ovplyvňovať naše zdravie. Vďaka ich absencii na matraci, toppere, vankúši alebo prestieradle eliminujeme riziko infekcie z lôžka, v ktorom spala nakazená osoba. Pokiaľ je osoba už nakazená, má istotu, že sa lieči/spí na čistom lôžku. Po vyliečení máme istotu, že lôžko nie je kontaminované vírusmi a baktériami“, vysvetľuje generálny riaditeľ Magniflex v ČR, SR a Poľsku, Ing. František Hlaváč.


Produkty z kolekcie MagniProtect

Matrace MagniProtect 8
21 cm vysoký matrac so strednou tuhosťou z kolekcie MagniProtect predstavuje revolučnú novinku v boji proti vírusom a baktériám. Pamäťová pena Memoform reaguje na hmotnosť tela a dokonale sa prispôsobuje každej krivke. Super mäkké vlákno prešité v poťahu poskytuje neuveriteľný pocit pohody behom spánku. Samozrejmosťou je poťah matraca z tkaniny ošetrenej technológiou ViroStop, ktorá bráni uchyteniu a množeniu baktérií a vírusov v tkanine.

Topper MagniProtect
5 cm vysoký topper z pamäťovej peny Memoform zvýši komfort vášho spánku a poskytne vám jedinečnú spánkovú regeneráciu. Topper MagniProtect obsahuje hypoalergénne super mäkké vlákno a 2,5 cm pamäťovej peny Memoform, ktorá sa dokonale prispôsobí tvaru vášho tela, nevyvíja protitlak a pôsobí proti preležaninám.

Vankúš MagniProtect Standard a MagniProtect Wave
Obľúbený stredne mäkký vankúš klasického tvaru alebo tvaru vlnky je vyrobený z patentovanej pamäťovej peny Memoform, ktorá reaguje na polohu spiaceho a poskytuje správnu oporu hlave a krčnej chrbtici. Vďaka technológii Airyform je vankúš ešte viac priedušný. Samozrejmosťou je poťah ViroStop, ktorý bráni uchyteniu a množeniu baktérií a vírusov na tkanine a nedovolí im preniknúť do vnútornej vrstvy vankúša. Poťah je možné prať na 30°C.

Prestieradlo MagniProtect
Prestieradlo MagniProtect je vyrobené z látky ošetrenej technológiou ViroStop, ktorá bráni uchyteniu a množeniu baktérií a vírusov na tkanine. Tá by v opačnom prípade slúžila ako materiál vhodný pre rýchle rozmnožovanie patogénov. Prestieradlo je opatrené gumičkou, vďaka tomu sa dokonale prispôsobí rohom matracov. Môže byť praný na 30°C.

Publikováno: 1. 7. 2020