Spánok v teplých dňoch

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Aktuality | Spánok v teplých dňoch

Spánok v teplých dňoch

Spánok v teplých dňoch nemusí byť pre vaše telo dostatočne regeneratívny. Prečítajte si pár rád, ako zvládnuť teplé dni a dobre sa vyspať.

Obzvlášť v letnej dobe sa nevyhneme vlnám veľmi silného tepla. V tomto počasí majú niektorí ľudia problémy so spánkom alebo zaspávaním. Výskumy ukazujú, že v nadmerne teplom počasí je nielen zložitejšie zaspať, ale aj spánok je veľmi plytký a väčšinou bez snívania.

Tu je niekoľko užitočných rád, ako spánok v tomto období zvládnuť a ráno sa prebúdzať oddýchnutý. :

  1. Počas dňa majte v miestnosti, v ktorej spíte zavreté okná a zatiahnuté žalúzie. Obzvlášť vtedy, keď je teplota vonku podstatne vyššia ako teplota vo vnútri. V priebehu noci, keď teplota klesne, je naopak dobré otvoriť okno a nechať prúdiť čerstvý vzduch.
  2. Voda je skvelá pre ochladenie. Sprchovaním vlažnou vodou pred spaním môžete samotné zaspávanie veľmi uľahčiť. Naopak kúpaním alebo dlhším ležaním v teplej vode je lepšie sa vyhnúť.
  3. Chladivé obliečky a prestieradla, ľahké alebo žiadne pyžamo Vám môžu pri zaspávaní pomôcť. Existujú však materiály, ktoré odvádzajú pot a vlhkosť alebo udržujú konštantnú telesnú teplotu počas spánku. Medzi tieto materiály patrí napríklad Coolmax alebo Outlast. Ak sú matrace alebo vankúše touto poťahovou látkou zaobstarané, veľmi podstatne Vám to uľahčí tak zaspávanie, ako aj celý spánkový proces.
  4. Ak ste na výkyvy teplôt náchylní , venujte pri vyberaní kvalitného matraca pozornosť aj poťahovému materiálu matraca. Udržovaním konštantnej teploty tela počas spánku Vám spánek nielen spríjemní, ale vzhľadom k jeho prehĺbeniu aj skvalitní.

 

 


Publikováno: 10. 8. 2014