ČOI potvrdila antivírusové a antibakteriálne účinky kolekcie MagniProtect

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | ČOI potvrdila antivírusové a antibakteriálne účinky kolekcie MagniProtect

ČOI potvrdila antivírusové a antibakteriálne účinky kolekcie MagniProtect

Česká obchodná inšpekcia uznala pravosť všetkých atestov kolekcie MagniProtect a ich jedinečných antivírusových a antibakteriálnych účinkov, vrátane účinku voči vírusu spôsobujúcemu ochorenie COVID-19.

V reakcii na tohtoročnú epidemickú situáciu začalo mnoho firiem vyvíjať výrobky, ktoré by zabránili alebo zamedzili šíreniu vírusu SARS-CoV-2. Na trhu sa objavil rad inovatívnych produktov s mimoriadnymi vlastnosťami, ktoré pomáhajú stabilizovať súčasnú situáciu. Na druhej strane môžeme naraziť aj na výrobky, ktoré sľubované účinky nemajú. Je preto na mieste, že štátny orgán tieto výrobky kontroluje a ponuku na trhu robí transparentnou.

Česká obchodná inšpekcia oslovila s preverením pravdivosti atestov aj našu spoločnosť Magniflex, ktorá po prvej jarnej vlne pandémie vyvinula antivírusovú  a antibakteriálnu kolekciu MagniProtect účinnú aj proti COVID-19. Po predložení a dôkladnom preštudovaní všetkých našich atestov, Česká obchodná inšpekcia uznala pravosť účinkov kolekcie MagniProtect, ktorá bojuje proti vírusom a baktériám, vrátane vírusu SARS-CoV-2 spôsobujúcemu ochorenie COVID-19.

 

Atesty potvrdzujúce účinky kolekcie MagniProtect

Test preukazujúci špecifickú účinnosť voči SARS-CoV-2 vykonal Taliansky národný ústav pre výskum (Consiglio Nazionale delle Ricerche / CNR) a Univerzita v Pise. Laboratórium regeneratívnej medicíny, biomateriálov a pokročilých terapii klinického fyziologického ústavu CNR - Massa (riaditeľ: Dr. Giorgio Soldani) a katedra translačného výskumu, novej medicíny a chirurgických technológii univerzity v Pise (riaditeľ: Prof. Mauro Pistello) potvrdili, že MagniProtect je schopný generovať maximálnu vírusovú inaktiváciu behom 60 minút a z tkaniny je odstránených viac než 99% SARS-CoV-2.

Jedná sa o prvý test tohoto druhu, ktorý bol vykonaný na produktoch určených pre zdravý spánok. Zároveň je to prvý test, ktorý uspel!

Cieľom translačnej výskumnej spolupráce medzi spoločnosťami Magniflex, CNR a UNIPI je pokračovať a naďalej vylepšovať antivírusový účinok MagniProtect a technológiu použiť nielen pre matrace, ale aj pre ďalšie doplnky a vybavenie.

Nový špecifický test vykonaný CNR a Univerzitou v Pise, podľa normy ISO18184: 2019, doplňuje predchádzajúce testy vykonané nezávislým americkým laboratóriom. To už preukázalo, podľa štandardu ATCC 100 FOR VIRUS, že matrace MagniProtect môžu zničiť viac než 99% vírusov behom niekoľkých minút a sú účinné proti bežným chrípkovým vírusom (H1N1) a koronavírusom (229E). MagniProtect je produkt 100% Made in Italy a prešiel taktiež normou ISO 20743, ktorá potvrdzuje antibakteriálnu odolnosť textílie.

Certifikácia OEKO-TEX® „STANDARD 100“ triedy 1 navyše zaručuje, že vo výrobkoch MagniProtect nie sú prítomné látky, ktoré sú toxické či škodlivé pre ľudí a pre životné prostredie. Certifikácia OEKO-TEX® „STeP“ garantuje dôveryhodnosť a transparentnosť ekologických opatrení vo všetkých fázach procesu výroby.

Viac o kolekcií MagniProtect: https://www.magniflex.sk/produkty/matrace/magniprotect

Správa vydaná na webe CNR: https://www.cnr.it/sites/default/files/public/media/tessuti.pdf

 


Publikováno: 11. 11. 2020