Doprajte si najlepšie prebudenie pre Váš chrbát

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Doprajte si najlepšie prebudenie pre Váš chrbát

Doprajte si najlepšie prebudenie pre Váš chrbát

Po celom dni si Váš chrbát zaslúži poriadnu dávku regenerácie. Doprajte si raz za čas masáž, občas sa ponorte do vane alebo sa prehrejte v saune. Každý deň sa ale uložte do postele, ktorá zariadi to najlepšie prebudenie pre váš chrbát.

Spevnite svaly

Moderná doba, keď so sklonenou hlavou stále hľadíme do počítačov a telefónov, sedavé zamestnanie a málo pohybu spôsobuje ochablosť chrbtových svalov. Nosnou oporou tela je chrbtica. Je pohyblivá, zložená zo stavcov a medzistavcových platničiek. Pokiaľ by ste posilnili chrbtové svalstvo, výrazne by to pomohlo aj chrbtici, a hlavne správnemu držaniu tela. Stačí pár základných cvikov, ktorým venujete niekoľko minút denne. Môžete sa zamerať na jogové cviky alebo napríklad pilates. Môžete začať dobre známym „plankom“ alebo tzv. doskou, uvoľnenie aj preťaženie Vám poskytne pozícia mačky a nesmieme zabudnúť na staré dobré kliky.

 

Preťahujte sa

Rovnako ako v celom živote, aj v pohybových aktivitách je dôležitá rovnováha. Keď budete cvičiť, nezabúdajte na strečing. Správnemu pretiahnutiu predchádza nie len úrazom pri športových aktivitách, ale zlepšuje celkovú pružnosť tela, ohybnosť a uvoľňuje svalové napätie. Pred každým cvičením i po ňom je dobré si dopriať niekoľko minút na rozhýbanie, pretiahnutie a pozvoľné uvoľnenie celého tela. Pokiaľ toto budete robiť pravidelne, pocítite to nielen na vlastnej chrbtici, ale na celom tele.

 

Matrac, ktorý vás pretiahne, zaistí aj najlepšie prebudenie pre vašu chrbticu

8 hodinový spánok na ňom má podobný účinok ako 30 minút intenzívneho strečingu. Je konštruovaný tak, aby dokázal využívať tlak ľudského tela. Pri zaťažení sa dve zóny matraca rozťahujú opačným smerom, a tým v priebehu spánku jemne naťahujú chrbticu a umožňujú regeneráciu jednotlivých medzistavcových platničiek a chrbtového svalstva, uvoľňujú zacviknuté nervy, spomaľujú proces zosadania chrbtice a zlepšujú krvný obeh.

 

Aktívna regenerácia chrbtice počas spánku

„Konštrukcia matraca predstavuje funkcie, ktoré sú prospešné pre biomechanickú obnovu chrbtice počas spánku, čo vedie k lepšej a rýchlejšej obnove medzistavcových platničiek a relaxácii chrbtového svalstva.“ hovorí o patentovaných matracoch MagniStrech Antonio Herrera Rodriguez, emeritný profesor traumatológie a ortopédie a okrem iného aj výskumný pracovník na Univerzite v Zaragoze. Práve v spolupráci s lekármi z tejto univerzity sa podarilo spoločnosti Magniflex vyvinúť exkluzívny patent MagniStretch, ktorý predstavuje unikátny systém rehabilitácie a aktívnej regenerácie chrbtice.

 

MagniStretch

Vyberať si môžete zo 4 typov matracov MagniStretch od stredne mäkkého až po stredne tuhý. Jednotlivé matrace sa líšia tiež výškou. Všetky majú zlatú pečať označujúcu zdravotné produkty 1. kategórie. Matrace MagniStretch sú vhodné pre osoby trpiace skoliózou a inými biomechanickými poruchami chrbtice. V posledných 3 rokoch sa po zásluhe stal najpredávanejším matracom spoločnosti Magniflex.

MagniStretch Sport 9

MagniStretch Sport 9

Stredne tuhý matrac pre aktívnu regeneráciu tela počas spánku. Veľmi intenzívny strečový efekt. Je vhodný pre deti v raste, mladých športovcov a osoby trpiace biomechanickými poruchami chrbtice, ktoré preferujú tuhší matrac. Celosvetový patent spoločnosti Magniflex.

 1. Kolekcia MagniStretch
 2. Rozmery 90x200 cm
 3. Výška 23 cm

959

ZOBRAZIŤ DETAIL POROVNAŤ

MagniStretch 9

MagniStretch 9

Stredne tuhý zdravotný matrac pre aktívnu regeneráciu tela počas spánku. Je vhodný pre osoby trpiace skoliózou a inými biomechanickými poruchami chrbtice. Nižšia vrstva pamäťovej peny v poťahu zaisťuje intenzívnejší strečový efekt. Celosvetový patent spoločnosti Magniflex.

 1. Kolekcia MagniStretch
 2. Rozmery 90x200 cm
 3. Výška 23 cm

1 179

ZOBRAZIŤ DETAIL POROVNAŤ

MagniStretch 10

MagniStretch 10

Stredne mäkký zdravotný matrac pre aktívnu regeneráciu tela počas spánku. Je vhodný pre osoby trpiace skoliózou a inými biomechanickými poruchami chrbtice. Vyššia vrstva pamäťovej peny v poťahu poskytuje ešte väčší komfort. Celosvetový patent spoločnosti Magniflex.

 1. Kolekcia MagniStretch
 2. Rozmery 90x200 cm
 3. Výška 25 cm

1 339

ZOBRAZIŤ DETAIL POROVNAŤ

MagniStretch 12

MagniStretch 12

Vysoký stredne mäkký zdravotný matrac pre aktívnu regeneráciu tela počas spánku. Je vhodný pre osoby trpiace skoliózou a inými biomechanickými poruchami chrbtice. Vyššia vrstva pamäťovej peny v poťahu poskytuje ešte väčší komfort. Celosvetový patent spoločnosti Magniflex.

 1. Kolekcia MagniStretch
 2. Rozmery 90x200 cm
 3. Výška 30 cm

1 499

ZOBRAZIŤ DETAIL POROVNAŤ


Publikováno: 5. 11. 2021