Magniflex na 3. mieste v súťaži Firma roka Stredočeského kraja 2017

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Magniflex na 3. mieste v súťaži Firma roka Stredočeského kraja 2017

Magniflex na 3. mieste v súťaži Firma roka Stredočeského kraja 2017

V stredu 18. októbra 2017 prebehlo v reprezentatívnych priestoroch hotelu Boscolo v Prahe slavnostné vyhlásenie krajských výsledkov súťaže Firma roka 2017. 

Súťaž pod záštitou Hospodářských novin a Hospodářské komory ČR patrí svojim všeoborovým a regionálnym zásahom k najväčším podnikateľským udalostiam v Českej republike. V hodnotení dosahuje maximálnu objektivitu a vytvára tak úplne ojedinelé vzájomné porovnanie účastníkov v jednotlivých krajoch aj za celú Českú republiku.

Účastníci v súťaži Firma roka 2017 sú hodnotení podľa charakteristiky ich podnikania a podnikateľského príbehu. Neoddeliteľnou súčásťou hodnotenia firiem je taktiež tzv. „scóring“, ktorý skúma finančné ukazovatele firiem. Scóring vypočítává špecializovaný software na základe rentability vlastného kapitálu a aktív, bežnej likvidity, pohotovej likvidity a celkovej zadĺženosti, ale aj jej štruktúry, obrátky aktév z tržieb, prevoznej marže a produktivity práce. V jednotlivých krajoch hlasuje odborná porota zložená zo zástupcov partnerov, asociacií a cechov. Pre každé regionálne kolo je určených 10 firiem, ktoré uspeli najlepšie v hodnotení finančných ukazateľov, tzv. scóringu. Poradie firiem v jednotlivých krajoch následne určuje odborná porota.

Na prvom mieste za Stredočeský kraj sa umiestnila spoločnosť Hönigsberg & Düvel Datentechnik Czech, ktorá se venuje vývoju inovatívneho softwaru a aplikácií. 

Druhé miesto v hodnotení odborné poroty získala spoločnosť Colognia press, kolínská tlačiareň s najmodernejším strojovým vybavením. 

Bronzovou priečku obsadila spoločnosť CFH Group, výhradný distribútor talianskych matracov a doplnkov vyrábaných z patentovaných pamäťových a studených pien Magniflex. 

Cenu za Magniflex prevzala spolumajiteľka a finančná riaditeľka, Ing. Lenka Hlaváčová, ktorá ocenenie komentovala slovami “Veľmi si vážim toho, že som si mohla osobne prevziať toto významné ocenenie. S manželom sme firmu založili s cieľom vytvoriť v Českej a Slovenskej republike kvalitné poradenstvo klientom v otázkach spánkovej regenerácie a ponúknuť im jedinečné produkty svetového lídra v tomto oboru – talianskej spoločnosti Magniflex. Našou víziou je, vďaka ponuke kvalitnej spánkovej regenerácie, predĺžiť aktívny život našej populácie. Človek by mal 8 hodin denne regenerovať. Pokiaľ regeneruje v správnej polohe, nie je vystavený zbytočnému tlaku na ľudské telo, dochádza k spomaleniu stárnutiu ľudského organizmu, výraznej prevencií vzniku ochorenia chrbtice, kĺbov a psychických porúch organizmu. Našim cieľom nie je byť najväčší, ale byť prvou voľbou pre klientov, ktorí chcú zdravo spať. Ocenenie Firma roka 2017 v Stredočeskom kraji je ďalším potvrdením toho, že ideme správným smerom a že podnikanie, ktoré spoločne s našim tímom 16 zamestnancov tvoríme, má skutočne zmysel”, uzavrela svojju ďakovnú řeč Ing. Lenka Hlaváčová.

Do celorepublikového finále postupuje 14 víťazov krajských kôl Firma roka 2017. Vo finálovom kole záleží čisto na schopnostiach prezentujících firiem, ako se orientujú v konkurenčnom prostredí, ako ambiciózne a reálne sú ich podnikateľské plány a ako prispievajú k rozvoju okolia.

Držíme všetkým víťazom krajských kôl palce a prajeme im v ich podnikaní veľa šťastia!

Oficiálne tlačové správy: byznys.ihned.cz

Fotoalbum


Publikováno: 19. 10. 2017