Magniflex oslavuje 60 rokov!

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Magniflex oslavuje 60 rokov!

Magniflex oslavuje 60 rokov!

Od založenia spoločnosti Magniflex v roku 1962 práve uplynulo 60 rokov. Toto významné výročie oslavuje nielen vznik spoločnosti, ale taktiež výnimočnú značku, ktorej silnými stránkami sú poctivé remeslo a neustále inovácie.

Z malej dielne na svetového lídra

Zakladateľ spoločnosti Magniflex, pán Giuliano Magni, začínal s výrobou 20 až 30 matracov denne. Vždy sa zameriaval na zlepšovanie kvality spánku a dbal na výrobu ohľaduplnú k životnému prostrediu.

Počas prvých dvoch desaťročí sa Magniflex stretával s obmedzenou dopravou kvôli drsnosti toskánskeho terénu a úzkym kľukatým cestám, na ktorých mali kamióny veľké problémy. Spoločnosť sa preto zamerala na lodnú dopravu, vďaka čomu začala na začiatku 80. rokov predávať do severnej Afriky, na Cyprus, Maltu a do Španielska. V roku 1995 vstúpila aj na japonský trh.

Vstup na medzinárodný trh si vyžadoval prispôsobenie produktov a marketingu. Každá krajina má svoje špecifiká a odlišnú kultúru. Bola to náročná zmena, ale taktiež začiatok spoločnosti s medzinárodným presahom.

Zásadným zlomom v distribúcii, ale taktiež záväzkom firmy voči životnému prostrediu, bolo zavedenie inovatívneho vákuového balenia matracov, ktoré si Magniflex nechal v roku 1986 patentovať a neskôr bolo zavedené v priemyselnej výrobe celosvetovo. Vďaka vákuovému baleniu bolo možné zmenšiť veľkosť matracov až o 90 % a tým výrazne znížiť náklady na dopravu a skladovanie. Tento krok mal zásadný vplyv na expanziu na svetový trh.

S rešpektom k životnému prostrediu

Svoj záväzok znižovať uhlíkovú stopu a vyrábať čo možno najčistejšie produkty spoločnosť dokazuje neustále. Vákuové balenie bolo prvým krokom. Nasledovala certifikácia Oeko-tex Standard 100 dokazujúca zdravotnú nezávadnosť všetkých produktov a Oeko-tex Step garantujúca dôveryhodnosť a transparentnosť ekologických opatrení vo všetkých fázach procesu výroby. V roku 2021 učinila spoločnosť významné rozhodnutie a zaviazala sa k prijatiu Cieľa udržateľného rozvoja OSN.

Magniflex nikdy nespí

Zameranie na kvalitu a inovácie vyžaduje značné investície do výskumu a vývoja. Spolupracujeme s radom svetových univerzít a zameriavame sa na analýzu zdravotných problémov. Na základe záverov z výskumov vyvíjame matrace a vankúše, ktoré sa dlhodobo testujú a po preukázateľných výsledkoch patentujú. Našim cieľom a stálou hodnotou spoločnosti už od jej založenia je ponúknuť klientom zdravý spánok, a tým im skvalitniť život.

60 rokov spoločného snívania

Od založenia Magniflexu uplynulo 60 rokov. Tajomstvo tak dlhého života firmy spočíva predovšetkým v jej zameraní na kvalitu materiálov a na každý detail výroby. Dôležitá je taktiež vášeň, s akou pracuje každý jednotlivec, ktorý je súčasťou silného tímu. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k splneniu snov Magniflexu.


Publikováno: 18. 5. 2022