MagniProtect je účinný proti COVID-19

MagniProtect je účinný proti COVID-19

MagniProtect je prvá kolekcia matracov, vankúšov, topperov a prestieradiel na svete s preukázanou antivírusovou účinnosťou špecificky testovanou proti COVID-19.

Je to oficiálne: nová kolekcia MagniProtect s antivírusovou a antibakteriálnou technológiou preukázala svoju účinnosť proti vírusu zodpovednému za infekciu COVID-19.

Spoločnosť Magniflex, svetový líder v oblasti zdravého spánku, s hrdosťou oznamuje, že jej inovatívna technológia MagniProtect nedávno prešla novým a veľmi dôležitým testom, ktorý preukazuje svoju špecifickú účinnosť voči SARS-COV-2, obecne známemu ako COVID- 19.

Test vykonal Taliansky národný ústav pre výskum (Consiglio Nazionale delle Ricerche / CNR) a Univerzita v Pise.
Laboratória regeneratívnej medicíny, biomateriálov a pokročilých terapií klinického fyziologického ústavu CNR - Massa (riaditeľ: Dr. Giorgio Soldani) a katedra translačného výskumu, novej medicíny a chirurgických technológií univerzity v Pise (riaditeľ: Prof. Mauro Pistello) potvrdili, že MagniProtect je schopný generovať maximálnu vírusovú inaktiváciu v priebehu 60 minút a z tkaniny je odstránených viac než 99% SARS-COV-2.

Jedná sa o prvý test tohoto druhu, ktorý bol realizovaný na produktoch určených pre zdravý spánok. Zároveň je to prvý test, ktorý uspel!

Cieľom translačnej výskumnej spolupráce medzi spoločnosťami Magniflex, CNR a UNIPI je pokračovať a naďalej vylepšovať antivírusový účinok MagniProtect a technológiu použiť nielen pre matrace, ale aj pre ďalšie doplnky a vybavenie.

MagniProtect je prvá kolekcia produktov pre zdravý spánok od spoločnosti Magniflex, ktorá bola predstavená v máji, a ktorá používa inovatívnu technológiu zabraňujúcu množeniu baktérií a vírusov na tkaninách. Táto schopnosť je výsledkom kombinácie nano-vezikulárnej technológie, ktorá sa zameriava na lipidové vírusové jadro, a nano-striebornú technológiu, ktorá zasahuje vírusy a baktérie, zabraňuje ich množeniu a predchádza riziku kontaminácie.

Nový špecifický test realizovaný CNR a Univerzitou v Pise, podľa normy ISO18184: 2019, doplňuje predchádzajúce testy vykonané nezávislou americkou laboratóriou. Tá už preukázala, podľa štandardu ATCC 100 FOR VIRUS, že matrace MagniProtect môžu zničiť viac než 99 % vírusov behom niekoľkých minút a sú účinné proti bežným chrípkovým vírusom (H1N1) a koronavírusom (229E). MagniProtect je produkt 100% Made in Italy a prešiel tiež normou ISO 20743, ktorá potvrdzuje antibakteriálnu odolnosť textílie.

Certifikácia OEKO-TEX® „STANDARD 100“ triedy 1 naviac zaručuje, že vo výrobkoch MagniProtect nie sú prítomné látky, ktoré sú toxické či škodlivé pre ľudí a pre životné prostredie. Certifikácia OEKO-TEX® „STeP“ garantuje dôveryhodnosť a transparentnosť ekologických opatrení vo všetkých fázach procesu výroby.

Viac o kolekcii MagniProtect: https://www.magniflex.sk/produkty/matrace/magniprotect
Správa vydaná na webe CNR: https://www.cnr.it/sites/default/files/public/media/tessuti.pdf

 

Publikováno: 16. 7. 2020

Fotoalbum