Prielom v certifikácii zdravotných matracov Magniflex. Kolekcie Magnistretch a Magnigel uznané ako zdravotné produkty 1. kategórie!

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Prielom v certifikácii zdravotných matracov Magniflex. Kolekcie Magnistretch a Magnigel uznané ako zdravotné produkty 1. kategórie!

Prielom v certifikácii zdravotných matracov Magniflex. Kolekcie Magnistretch a Magnigel uznané ako zdravotné produkty 1. kategórie!

Matrace Magniflex z kolekcie Magnistretch a Magnigel uspeli v náročnom procese certifikácie a môžu sa tak radiť medzi zdravotné produkty 1. kategórie.

Doteraz získavali Medical Device Class 1 - najvyšší zdravotný certifikát v EÚ len matrace Magniflex s antidekubitnými účinkami, teda tie, ktoré obsahujú min. 4 cm patentovanej pamäťovej peny Memoform.

Novinka z dielne Magniflex - matrace Magnistretch boli vyvíjané pod vedením emeritného profesora traumatológie Antonia Herrery Rodrigueza. Po šesť rokov trvajúcom vývoji a testoch boli celosvetovo patentované.  Krátko po uvedení na trh získali prestížny certifikát od Americkej asociácie chiropraktikov. S ohľadom na prevratnú novinku certifikačné autority matrac dlho posudzovali.  

Regeneračné účinky matracov Magnistretch sú však tak významné, že v náročnom testovaní uspeli a boli uznané ako Medical Device Class 1 v kategórii biomechanickej obnovy chrbtice. Udelenie certifikátu je ďalším potvrdením prospešnosti matracov Magnistretch pre osoby trpiace bolesťami chrbta z rôznych dôvodov, ale aj pre zdravé osoby a športovcov, ktorí chcú kvalitne regenerovať.

Chiropraktici a lekári pri matracoch Magnistretch najviac oceňujú:

  • Chrbtica má po napravení a uvoľnení tendenciu sa vracať do pôvodných blokád. Jemné strečingové naťahovanie chrbtice na matraci pomáha udržať efekt liečby. „Idea toho, že chrbtica je korigovaná pomocou flekčne-distrakčnej metódy, je známa dlhodobo. Je používaná mnohými fyzioterapeutmi a jedinečnosť tohto matraca Magnistretch teda spočíva v tom, že nám dopomáha udržať efekt tej vlastnej fyzioterapeutickej liečby, ktorá je pri ochoreniach chrbta celkom zásadné. A vďaka tomu, že dokáže udržať chrbticu v takzvanom flekčnom postavení, tzn. že ju dokáže distrahovať, a dokonca aj popoťahovať jednotlivé stavce, udrží výsledok fyzioterapie, čo je veľmi žiadúce. A pokiaľ ho udrží tretinu dňa, ktorú trávime v posteli, tak je to geniálne,“ komentuje MUDr. Petr Nepraš.
  • Matrace Magnistretch zásadne pomáhajú s regeneráciou chrbtice aj zdravým ľuďom, ktorí športujú alebo pracujú vo fyzicky namáhavej práci.
  • Deťom pomáhajú v zdravom raste, prípadne pri liečby skoliózy.

Všetko o matracoch Magnistretch

 

Magniflex matrace z kolekcie Magnigel obsahujú unikátnu patentovanú gélovú penu, ktorá má veľmi podobnú otvorenú bunkovú štruktúru ako pamäťová pena Memoform. Po náročných testoch, certifikačnej autority uznali antidekubitné vlastnosti, ktoré sú umocnené kombináciou patentovanej pamäťovej a patentovanej gélovej peny v matracoch. Gélové matrace s patentovanou penou Magnigel preukázateľne pomáhajú ľuďom, ktorí majú zvýšený sklon k potivosti a klimakterickým ťažkostiam. Teraz navyše bolo uznané, že zásadne obmedzujú tlakové body, ku ktorým dochádza kontaktom ľudského tela s matracom a majú teda antidekubitné vlastnosti.

Viac o matracoch Magnigel

 

Fotoalbum


Publikováno: 15. 3. 2020