Vhodné prestieradlo, žmolkovanie

Zdieľať na  

Teraz sa nachádzate: Úvod | Blog & Aktuality | Vhodné prestieradlo, žmolkovanie

Vhodné prestieradlo, žmolkovanie

Aj pri výbere prestieradla sa zamerajte na kvalitu. Kvalitné prestieradlo nielen že dlhšie vydrží, ale je aj omnoho príjemnejšie a nevytvára žmolky na poťahu matraca.

Magniflex používa pri výrobe svojich matracov a vankúšov jedinečné prírodné materiály alebo technické vlákna. Rada látok je chránená medzinárodným patentom. Pri obliekaní matraca prestieradlami a obliekania vankúšov používajte kvalitné látky z prírodných materiálov (ľan, bavlna, damašek, Tencel, bambusové vlákno a pod.).

Neodporučúčame používanie lacných froté prestieradiel, často farbených nekvalitnými farbami dovážanými z ázijských krajín. Pri spaní sa človek otáča, môže dochádzať k nadmernému poteniu a trením lacného, vlhkého froté prestieradla o kvalitný poťah matracu môže dochádzať ku žmolkovaniu poťahu. ,časti prestieradla sa uvoľňujú a prichytávajú sa na poťah matraca.. Ak žmolkovanie zistíte, odstráňte žmolky odstraňovačom žmolkov a vymeňte froté prestieradla za kvalitnejšie povlečenie. Žmolkovanie poťahu matracom vplyvom nekvalitného oblečenia nemôže byť dôvodom k reklamácii poťahu matraca.


Publikováno: 10. 9. 2014