PF 2022

Teraz sa nachádzate: Úvod | PF 2022

Vážení priaznivci zdravého spánku,

rok 2021 preveril schopnosti nás všetkých čeliť nečakaným situáciám a podnietil našu zvedavosť zistiť, čo sa stane, keď sa nevzdáme. Nechajme sa preto spoločne inšpirovať známou výzvou...

„Zaľahnúť na matrace!“, alebo „Pripraviť sa na bitku!“ či „Zaujať bojový postoj!“, skrátka „Za žiadnych okolností sa nevzdávať!“

Tento svojrázny, ale jednoznačný, prejav odhodlanie riešiť momentálnu, nepríjemnú a zdanlivo neriešiteľnú situáciu, často vo svojej slávnej sérií románov Krstný otec používal jej autor, americký spisovateľ s talianskymi koreňmi Mario Gianluigi Puzo (1920-1999). Takto si totiž v jeho trilógii dodávali guráž talianski mafiáni v USA pri vyrovnávaní si účtov medzi znepriatelenými rodinnými klanmi.

Aký je ale skutočný pôvod frázi „Zaľahnúť na matrace“?

Vychádza pravdepodobne z talianskych ľudových pamätí siahajúcich hlboko do histórie, konkrétne do roku 1530, kedy vojská pápeža Klementa VII. a cisára Karola V. obliehali Florenciu a do mesta sa navrátil rod Mediciovcov. Traduje sa, že sochár, architekt, maliar a básnik Michelangelo Buonarroti vtedy ochránil vzácnu florentskú Giottovu zvonicu (Campanile di Giotto) a minimalizoval škody spôsobené nepriateľskými strelami z diel tým, že jej vnútorné steny vynaliezavo a pohotovo obložil vlnou a slamníkmi.

Napriek tomu, že nie je možné si toto ľudové tvrdenie nijako overiť, je evidentné, že si fráza „Zaľahnúť na matrace“ uchováva význam „Bojovať a brániť sa zo všetkých síl“.

Napriek tomu, že sú pre nás svojrázne aktivity mužov z podsvetia ľudsky aj profesijne neakceptovateľné, ich výzvu „Zaľahneme na matrace!“ s zveličením berieme ako náš plán pre nasledujúci rok: postaviť sa ťažkostiam uplynulého obdobia čelom, brániť hodnoty značky Magniflex a hrdo osláviť jej 60. narodeniny predstavením mnoho noviniek a inovácií.

 

ŠŤASTNÝ ROK 2022!

Váš tím Magniflex