Ako vybrať správny vankúš a ako ho používať?

Ako vybrať správny vankúš a ako ho používať?

Anatomicky správne podoprenie krčného zakrivenia chrbtice pri polohe na chrbte a udržanie rovnej krčnej chrbtice v súlade s osou tela na boku, a to bez tlakových bodov, to je rola vankúša.

Aby ste to docielili, odporúčame zvážiť niekoľko základných faktorov, ktoré majú na výber správneho vankúša zásadný vplyv. Je taktiež dôležité vankúš používať správnym spôsobom. Na vankúši regeneruje krčná chrbtica a hlava, ramená regenerujú na matraci. Vankúš preto prirazíme tesne k ramenám, ale ramenami na vankúši neležíme.

1. Spím na chrbte

Uvoľnená poloha na chrbte s rukami pozdĺž tela je lekármi najodporúčanejšou polohou. Chrbtica je tak vo svojom prirodzenom zakrivení, svaly sú uvoľnené, nie je vyvíjaný tlak na vnútorné orgány, tvár nie je nijak deformovaná a netvoria sa vrásky. Vzhľadom k tomu, že krkom vedie všetko krvné zásobenie potrebné pre okysličenie mozgu, je dôležité, aby bola krčná chrbtica vo svojej prirodzenej polohe a minimalizoval sa tlak na nervové kanáliky. Toho dosiahnete použitím vhodného anatomického vankúša. Na spánku na chrbte odporúčame vankúše v tvare Standard alebo Wave.

2. Spím na boku

Odborníci odporúčajú polohu na boku, ideálne ľavom, osobám trpiacimi zažívacími problémami a tehotným ženám. V polohe na boku si svoje prirodzené zakrivenie udržiava chrbtica sama. Vhodný anatomický vankúš zaistí, aby aj krčná chrbtica bola v správnej pozícii - rovno v súlade s osou tela, a zabráni ohnutiu a stlačeniu. Pre spánok na boku odporúčame vankúš v tvare Standard alebo Wave.

3. Spím na bruchu

Lekári sa zhodujú, že pozícia na bruchu nie je vhodnou spánkovou polohou. Môžu sa objaviť bolesti krčnej chrbtice a je zaťažovaná oblasť hrudníku a brucha. Jedinými výhodami je tlmenie chrápania a nižšie riziko spánkového apnoe. Pokiaľ je poloha na bruchu vašou obľúbenou spánkovou polohou, je vhodný nižší vankúš, vďaka ktorému hlava nie je príliš vysoko a chrbtica nevybočuje do neprirodzenej polohy. Ideálnou voľbou môže byť 7 cm vysoký vankúš SUPERIORE FLAT.

4. Mám široké ramená

Osoby vyššieho vzrastu a širokých ramien potrebujú viac pod hlavou, aby ich krčná chrbtica zostala vo svojej prirodzenej polohe aj v spánku. Vhodnou voľbou v týchto prípadoch bývajú vankúše MAXI.

5. Som alergik

Všetky materiály použité vo výrobkoch Magniflex sú testované a vďaka tomu garantujeme ich zdravotnú nezávadnosť a vhodnosť aj pre alergikov.

6. Zaujímajú ma certifikáty

Patentované peny použité vo vankúšoch Magniflex majú preukázateľne prospešné účinky na ľudské zdravie a vďaka tomu sa môžu pýšiť najvyššou zdravotnou certifikáciou v EÚ - Medical Devise Class 1. Certifikácia OEKO TEX® STANDARD 100 zaručuje neprítomnosť alergénnych látok a absenciu škodlivých látok, ktoré môžu ohrozovať zdravie.

7. Hľadám vankúš pre dieťa

Vankúš vhodný pre malé dieťa by mal odpovedať jeho telesným proporciám. Mal by byť nižší a pokiaľ možno priedušný. Malým deťom odporúčame 5 cm vysoký vankúš Baby, na ktorom je po celej ploche perforačný systém Airform pre maximálnu priedušnosť. Ďalšou voľbou môže byť vankúš SUPERIORE FLAT, ktorý je 7 cm vysoký a má poťah z patentovanej termoregulačnej textílie Outlast.

8. Zháňam bio kvalitu

Certifikát GOTS potvrdzuje, že všetky poťahové látky vankúšov z kolekcie GEOMEMORY sú vyrábané zo stopercentných organických materiálov a pri ich výrobe dochádza k maximálnej ochrane človeka a životného prostredia. Sú ideálne nielen pre osoby s veľmi citlivou pokožkou.

9. Potrebujem podporiť termoreguláciu

Snímateľné poťahy vankúšov z kolekcie SUPERIORE sú vyrobené zo špeciálnej patentovanej termoregulačnej textílie Outlast pôvodne vyvinutej NASA pre vesmírne skafandre, ktorá spolu s 3D vetracím lemom zaisťuje maximálnu priedušnosť a stabilnú teplotu po celú noc.

10. Nadmerne sa potím

Inovatívny priedušný materiál MAGNICOOL vďaka kombinácii pokročilých technológií dynamicky reguluje teplotu a počas spánku poskytuje jedinečný pocit sviežosti. Bol vyvinutý pre osoby trpiace nadmerným potením, klimakterickými ťažkosťami a návalmi tepla.

Publikováno: 7. 7. 2022